ЖИВЕЈ ГО МОМЕНТОТ

За Нас

Брендот Божиновски часовници и накит веќе 20 години е синоним за успех и квалитет обединувајќи ги луксузот, убавото живеење, стилот и луѓето преку искуства кои инспирираат.
БЕСПЛАТНА ДОСТАВА
ПОДДРШКА ОД ЕКСПЕРТИ
ЛОЈАЛНИТЕ ПРОГРАМА
ГРИЖА ЗА КЛИЕНТИТЕ
ЖИВЕЈ ГО МОМЕНТОТ
Божиновски Контакт - Bozinovski Contact
Нашата приказна

Компанијата Божиновски часовници и накит, пионер во стилот и иновацијата во Македонија уште од 1996 година, започна со работа во Битола и набрзо ја прошири својата продажна мрежа и во Скопје. Покрај трите сопствени продажни салони, Божиновски ги нуди своите производи и низ мрежата на агенти и франшизи низ Македонија.

Компанијата веќе 20 години создава вредности, доверба и квалитет, кои секојдневно преку вложување и грижа кон своите вработени ги пренесува на сите свои купувачи.

Брендот Божиновски, како официјален претставник, е препознатлив по врвните, исклучителни модели на: Omega, Breitling, Longines, Hamilton, Montblanc, Tissot, Ititoli, TAG Heuer, Calvin Klein, Swatch, Troika, и Flik Flak. Кај нас, за сите ваши посебни моменти, можете да најдете и уникатни колекции на златни прстени.

Игор Божиновски
2020
ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА
Отварање на сопствена онлајн продавница, ....
2016
Montblanc
New Brand to Our Store
На 14 октомври, историскиот простор на Музеј на град Скопје доби урбана атмосфера во која беа претставени колекциите на Montblanc. Презентацијата, организирана од „Божиновски часовници и накит“, беше ексклузивна можност претставниците на медиумите и гостите одново да се запознаат со луксузниот бренд и да прослават 110 години иновативност и префинетост.
2016
Calvin Klein
Greatest achievement
Во минималистички уредена презентација, во духот на Calvin Klein, беа изложени софистицираните парчиња накит и часовници на овој бренд на 27.05.2016. Преку својот накит и часовници, Calvin Klein нѐ носи кон природните и основни форми кои го носат исконскиот дух на брендот.
2020
ОНЛАЈН ПРОДАВНИЦА
Отварање на сопствена онлајн продавница, ....
2016
Montblanc
New Brand to Our Store
На 14 октомври, историскиот простор на Музеј на град Скопје доби урбана атмосфера во која беа претставени колекциите на Montblanc. Презентацијата, организирана од „Божиновски часовници и накит“, беше ексклузивна можност претставниците на медиумите и гостите одново да се запознаат со луксузниот бренд и да прослават 110 години иновативност и префинетост.
2016
Calvin Klein
Greatest achievement
Во минималистички уредена презентација, во духот на Calvin Klein, беа изложени софистицираните парчиња накит и часовници на овој бренд на 27.05.2016. Преку својот накит и часовници, Calvin Klein нѐ носи кон природните и основни форми кои го носат исконскиот дух на брендот.
2011
Tag Neuer
Потпишуваме договор за соработка со Tag Heuer, Caran d'Ache и Scatola Del Tempo и го планираме отворањето на нашето ново продажно место во срцето на Скопје. Во меѓувреме Swatch запчнува да се продава во центарот на Тетово во прекрасниот продажен салон на нашиот официјален партнер Lost.
2010
Креденец
Потпишуваме договор за франшиза со Креденец - Хотел „Дрим“ во Струга. Се прошируваме и во Струга. Отворен нов продажен салон во Штип (договор за франшиза)
2009
ГТЦ
New Brand in Our Store
Во ГТЦ го отвораме нашето петто продажно место. Отворен е првиот аутлет за часовници и накит во Македонија - Bozinovski outlet.
Во овој аутлет нашите клиенти можат да ги пронајдат своите омилени “evergreen” часовници и накит од SWATCH и CALVIN KLEIN, часовници TISSOT, TROIKA асеоари и FLIK FLAK часовници за деца со намалени цени од 25 – 40 %.
2008
Breitling
Потпишан е договор за продажба на Breitling часовници.
2007
Охрид
Божиновски е во првите 24 претприемачи во Македонија за оваа година. По прв пат е организиран настанот Swatch екстремно качување на карпа во Градиште – Охрид.

2006
Широк Сокак
New Brand in Our Store
Промена на локацијата на продажното место во Битола. Од Стара Чаршија Божиновски се преселува на Широк Сокак.
2005
Renata
Ја Започнуваме дистрибуција на Renata батерии во Македонија. Во јуни оваа година отвораме ново продажно место во Рамстор Мал. Стануваме официјален агент за швајцарската марка на часовници Tissot. Во исто време потпишуваме договор за ексклузивност со Elite часовници од Париз.
2005
ТЦ Бисер
Во ланецот на Божиновски часовници и накит отвораме уште едно продажно место во ТЦ Бисер. 
Оваа година Божиновски часовници и накит се збогатува со продажно место во Велес (договор за франшиза). Започнува соработката со Calvin Klein. Стануваме ексклузивен дистрибутер на овој бренд.
2001
Swatch Shop
New Brand in Our Store
Swatch Shop – ново брендирано продажно место во ГТЦ – Скопје
1997-2002
Продажна мрежа
Развиваме мрежа од свои дистрибутери во 13 градови во Македонија со вкупно 30 Продажни места.
1997
Swatch & Flik Flak
Ја зголемуваме својата активност и стануваме ексклузивен дистрибутер на Swatch (часовници и бижутерија) и Flik Flak – детски часовници.
1996
Основање Божиновски
Основање на Божиновски часовници и накит и отворање на прво продажно место во Битола.
STYLE LIFE IS SHORT
A classic never goes out of style life is short, make every outfit count fashion is just another accessory for someone with great style

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum  been the industry’s standard dummy text ever since the when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the when an unknown.

The store history
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text.
Start market research
Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text.
FASHION BREAKS MY HEART

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

WOKE UP LIKE THIS FASHION

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been the industry’s standard dummy text ever since the 1500s, when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book.

Elegant and luxury services
Fashion is part of our culture and it's about more than just a pretty dress design
Easy returns policy
Lorem ipsum is simply text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been standard dummy text.
100% secure checkout
Lorem ipsum is simply text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been standard dummy text.
International warranty
Lorem ipsum is simply text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum has been standard dummy text.
Super luxury, Super watches
Fashion accessory and is seen as an wardrobe pieces for both men and women.
Target a niche for your watch business otherwise you will lose your sell. This will allow you to narrowly define the type of watches you sell & who you sell them to. Then after the best part is marketing.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum  been the industry’s standard dummy text ever since the when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry. Lorem Ipsum  been the industry’s standard dummy text ever since the when an unknown printer took a galley of type and scrambled it to make a type specimen book. Lorem Ipsum is simply dummy text of the printing and typesetting industry.

SCROLL UP